Crop Science Polska

Informacje

Kategoria

Artykuł

Data

Tagi

zboża, Bacara trio, środki ochrony roślin, chwasty w zbożu, herbicydy, samosiewy rzepaku, miotła zbożowa

Bacara Trio 516 SC działa nawet po późnym siewie

Opóźniony siew ozimin także wymaga jesiennego zwalczania chwastów. Dlaczego? Lepiej przeprowadzić zabieg i w konsekwencji nie ponosić trudniejszych i droższych działań wiosną. Herbicyd Bacara Trio spełnia oczekiwania i doskonale nadaje się do użycia krótko po wschodach zbóż ozimych. 

Chwasty w zbożach ozimych jesienią

Chwasty w zbożach ozimych jesienią.

Bacara Trio to gwarancja:

 

// Braku ograniczeń płodozmianowych

// Wygody stosowania

// Szerokiego spektrum działania

// Długotrwałego działania rezydualnego

Opóźnianie siewu zbóż ozimych jest w Polsce często spotykaną praktyką. Wybór takiego rozwiązania najczęściej jest podyktowany koniecznością uprawy ozimin po przedplonie późno schodzącym z pola, np. kukurydza ziarnowa i burak cukrowy. Rolnicy świadomie decydują się na opóźniony siew, bo wiedzą, że takie plantacje w ogólnym rozrachunku plonują lepiej niż jare. W największym stopniu dotyczy to pszenicy.

 

Bacara Trio spełnia wysokie wymagania

Opóźnienie siewu skutkuje późniejszymi wschodami, a ponadto rzutuje na warun­ki, w jakich będzie trzeba przeprowadzić zwalczanie chwastów. Do takiego zabiegu trze­ba wybrać herbicyd, który:

// nadaje się do stosowania zaraz po wschodach zbóż;
// działa doglebowo i nalistnie;
// zwalcza liczne chwasty jedno-­ i dwuliścienne;
// jest niewrażliwy na jesienne przymrozki.
 
Wszystkie te wymogi spelnia herbicyd Bacara Trio produkowany przez firm Bayer. Zalecany jest we wszystkich zbożach ozi­mych od wschodów do fazy 3 liści (BBCH 10-13) w dawce 0,45 I/ha.

Bacara Trio posiada unikalny sklad, czyli trzy substancje czynne o różnym mechanizmie dzialania - diflufenikan, flufenacet i metrybuzyna. Diflufenikan dziala kontaktowo i powstrzymuje wschody chwastów nawet przez 2 miesiące. Flufenacet to środek ukladowy, podobnie jak metrybuzyna (dobre uwilgotnienie gleby wzmaga skutecznosc tej substancji).

 

 

Działanie Bacara Trio

Najlepszy efekt chwastobójczy Bacary Trio uzyskuje się, stosując produkt w momencie kiełkowania chwastów w fazie szpilkowania do 1 liścia zbóż.

Bacara Trio pokona najgroźniejsze chwasty jesienią

Lista chwastów zwalczanych przez Bacarę Trio jest imponująca. Znajdują się na niej: miotła zbożowa, przytulia czepna, chaber bławatek, mak polny, fiołek, bodziszek, jasnoty, przetaczniki, rumianowate, tasznik, tobołki i samosiewy rzepaku. Większość z nich potrafi wschodzić do późnej jesieni i rozwijać sie podczas zimowych ociepleń. Jednak Bacara Trio na to nie pozwala, bo może być stosowana nawet późną jesienią przed przymrozkami. Herbicyd ten ma niskie wymagania cieplne i działa nawet po wiosennych roztopach. 

 

Bacara Trio sprawdza się w technologiach bezorkowych. Warunkiem dobrego działania jest wyrównana powierzchnia pola - bez grud. Jej użycie przynosi oczekiwany efekt, zatem nie ma onieczności przeprowadzenia poprawek wiosną. W swojej klasie Bacara Trio nie ma konkurencji, przoduje zarówno pod względem skuteczności, jak i w wymiarze ekonomicznym.  

 

Polecane produkty