Crop Science Polska

Informacje

Kategoria

Hektar

Data

Tagi

nasiona, oprysk, pszenica, zboża, ziarno

Powiązane strony

Zabezpieczone ziarno, bezpieczny zysk

Szacuje się, że w ponad 90% gospodarstw rolnych kryje się przynajmniej jeden gatunek owada powodującego porażenie. Niestety, tylko 40% rolników stosuje środek owadobójczy w celu zabezpieczenia konstrukcji budynku lub ziaren. Przy wysokich cenach zbóż i decyzji o ich długim przechowywaniu, zaplanowanie działań zaradczych to podstawa.

Zabezpieczenie pustych budynków za pomocą K-Obiol® Max

 

Preparat K-Obiol Max należy stosować za pomocą sprzętu do opryskiwania, który umożliwia zabezpieczenie struktury budynku do wysokości 15 metrów. Należy dopasować odpowiednie ciśnienie, dzięki któremu preparat przeniknie do trudno dostępnych miejsc na belkach oraz na dachu. Obszary te mogą być częstym siedliskiem owadów.

Protektanty

Określenie środków owadobójczych stosowanych bezpośrednio na ziarno w momencie jego przyjęcia do magazynu.

Środki owadobójcze zatwierdzone do stosowania na ziarno oraz w magazynach

 

W magazynach lub miejscach transportu wybór skutecznego środka owadobójczego, gwarantującego najniższy poziom pozostałości, ma kluczowe znaczenie. Osoby odpowiedzialne za ochronę zbóż dokonują wyboru produktu o wysokiej skuteczności, który również zapewnia minimalne zagrożenie dla użytkowników oraz konsumentów.

 

K-Obiol Max jest unikalny ponieważ zapewnia ochronę profilaktyczną i leczniczą przed owadami w produktach magazynowanych. W zależności od dawki zapewnia do 12 miesięcy ochrony. Istotną zaletą preparatu K-Obiol Max jest to, że przy stosowaniu w zalecanej dawce, poziom pozostałości wynosi zaledwie 0,25 mg/kg – tj. 8 razy mniej niż najwyższy dopuszczalny poziom pozostałości (NDP) dla ziarna. K-Obiol Max opracowano w celu zabezpieczenia konstrukcji silosów zbożowych oraz obiektów magazynowania przed przyjęciem ziarna. Zabezpieczenie konstrukcji zapewnia ochronę do 2 miesięcy. K-Obiol Max dopuściły do stosowania takie organizacje przetwarzające ziarno jak:

 

  • Brewing Research International (BRI),
  • National Association of British and Irish Millers (NABIM),
  • Trade Assurance Scheme for Combinable Crops (TASCC).

 

K-Obiol Max to koncentrat emulgujący do rozcieńczania w wodzie (w zbiorniku spryskiwacza) przed aplikacją na ziarno. Można go stosować zarówno na konstrukcję budynku, jak również jako oprysk do aplikacji bezpośrednio na ziarno.

Okres karencji

K-Obiol Max nie wymaga okresu karencji, co oznacza, że każde ziarno zabezpieczone tym preparatem można natychmiast przetwarzać.

Dawka stosowania

Stosowanie K-Obiol® Max  Okres ochrony 
 Na 100 ton ziarna  1 l rozcieńczony w 99 litrach wody  Do 6 miesięcy
 Na 100 ton ziarna  2 l rozcieńczone w 98 litrach wody  Do 12 miesięcy

Powierzchnia budynku

Stosowanie K-Obiol® Max  Okres ochrony 
 Porowata (wsiąkliwa) do zabezpieczenia 50 m2  60 ml rozcieńczone w 5 litrach wody  Do 2 miesięcy
 Nieporowata (niewsiąkliwa) do zabezpieczenia 100 m2  60 ml rozcieńczone w 5 litrach wody  Do 2 miesięcy

Myśl ekonomicznie!

 

Produkcja żywności wymaga dużych zasobów ludzkich i nakładów finansowych. Aby w trakcie przechowywania plonów część z nich nie została utracona w wyniku aktywności szkodników, lepiej odpowiednio zabezpieczać przestrzeń i ziarno.

Polecane produkty