Crop Science Polska

Informacje

Kategoria

Komunikat

Data

Tagi

Dzień ziemniaka, ziemniak

XVII Dni Ziemniaka w Żelaznej

To już XVII Dni Ziemniaka organizowane wspólnie przez Rolniczy Zakład Doświadczalny SGGW w Żelaznej wraz z Bayer. Uprawa ziemniaków w Żelaznej to niemal wieloletnia  tradycja.

Doświadczenia

W bieżącym sezonie ziemniaki uprawiane są na powierzchni ponad 300 ha

Ziemniaki uprawiane są głównie odmiany ziemniaków z przeznaczeniem do produkcji chipsów m.in. Lady Rosetta, Smith Comet, Hermes, Saturna, Omega, Kibic i Brooke. RZD Żelazna współpracuje z wiodącymi producentami chipsów.

 

Również współpraca z firmą Bayer przynosi wymierne korzyści w produkcji ziemniaków. Rozwiązania w ochronie przez nas oferowane od lat stosowane są i doskonale sprawdzają się na polach w Żelaznej. Ochrona od początku wzrostu rośliny – takie możliwości daje nowa zaprawa Emesto Silver 118 FS, którą  od bieżącego sezonu  są zaprawiane sadzeniaki w RZD Żelazna. Sporym wyzwaniem była walka z chwastami (z racji wycofania linuronu) i możliwością  stosowaniem metrybuzyny ze względu na wrażliwość odmian. Doskonale sprawdził się nowy herbicyd Bandur 600 SC, stosowany po  uformowaniu redlin w dawce 2,5 l/ha.

 

Następnym ważnym etapem w uprawie ziemniaka to ochrona przeciwko zarazie ziemniaka. W ochronie przeciwko tej najgroźniejszej chorobie w uprawie ziemniaka sprawdzonym i stosowanym na plantacjach ziemniaka w RZD Żelazna jest fungicyd Infinito 687,5 SC.  Ochrona liści , łodyg a także bulw, działanie zabezpieczające oraz interwencyjne – te cechy Infinito sprawiają że jest to podstawowy element ochrony fungicydowej plantacji ziemniaka w Żelaznej.

 

W tym roku zapraszamy do Żelaznej 5 lipca 2019 r.

 

Zaproszenie na Dni Ziemnika 2019 w Żelaznej
 

Radosław Suchorzewski

Radosław Suchorzewski

Grower Manager Owoce, Warzywa i Ziemniaki

Autor