Crop Science Polska

Informacje

Kategoria

Zaprawy

Data

Tagi

nasiona, zaprawianie, serwis, SeedGrowth, ziarno, materiał siewny

Dobra kooperacja to dzielenie się wiedzą i doświadczeniem

Produkcja nasion wysokiej jakości oraz ich ochrona to wyzwanie, przed którym stoją producenci materiału siewnego w swojej codziennej pracy.

Zaprawiarka do nasion

Zaprawianie nasion

 

Jeśli zapytać o definicję „dobrej usługi”, to wielu z nas prawdopodobnie odpowie, że jest to dostarczanie odpowiedniej pomocy we właściwym czasie i miejscu. Jest to trafne stwierdzenie. Należy jednak dodać, że „dobra usługa” to również dzielenie się fachową wiedzą i doświadczeniem, które niesie m.in. wiarygodne i godne zaufania konsultacje. Takie są właśnie przykłady serwisów Bayer SeedGrowth® z Nowej Zelandii, Niemiec, Brazylii i Republiki Południowej Afryki.

 

 

Nowa Zelandia

 

PRZEDE WSZYSTKIM SKUTECZNOŚĆ

 

Zespół Bayer w Nowej Zelandii wie, że najważniejsza jest znajomość lokalnego rynku oraz bezpośrednie wsparcie klienta w procesie zaprawiania ziarna. Instalacja nowego sprzętu oraz długofalowa kontrola procesu zaprawiania pozwoliły na czas zidentyfikować potencjalne punkty zapalne, zanim stały się prawdziwym problemem. Kilkumiesięczne testy, przeprowadzone na tysiącach ton różnego rodzaju ziarna, w efekcie zapewniły ponad 90% dokładność pokrycia, czyli gwarancję zastosowania odpowiedniej ilości substancji czynnej na materiale siewnym. Zmiany w technologii zaprawiania dotyczą również wprowadzenia do obrotu nowych produktów.

 

 

DLA ZESPOŁU BAYER SEEDGROWTH PROCES ZAPRAWIANIA TO NIE TYLKO ZABIEG APLIKACJI SUBSTANCJI CZYNNEJ NA POWIERZCHNIĘ NASION, ALE PRZEDE WSZYSTKIM SZEROKO ROZUMIANA OCHRONA ROŚLIN, ODPOWIADAJĄCA AKTUALNYM OCZEKIWANIOM PRODUCENTÓW.

 

Brazylia

 

WZROST ŚWIADOMOŚCI

 

Zespół Bayer SeedGrowth w Brazylii istnieje od 2011 roku. Od razu zajął się problemami związanymi z jakością procesu zaprawianiu współpracującej firmy Sementes Goias. W pierwszym kroku sprawdzono doładowanie całego sprzętu zaprawiającego oraz wyregulowano pracę maszyn. Następnie fachowcy Bayer przeszkolili pracujących operatorów. Obecnie firmy nasienne w Brazylii dużo lepiej wiedzą, jak wyprodukować lepsze ziarno o wyższej jakości i są pewne, że mogą zawsze otrzymać wsparcie. Brazylijski zespół Bayer SeedGrowth Center jest wspierany przez siedmiu agronomów, skupionych na profesjonalnym zaprawianiu nasion i badaniu ich jakości pod kątem stopnia niepożądanego pylenia, sypkości i łatwości wysiewu. Firmy wykonujące zaprawianie na skalę przemysłową dostrzegają, że sprzęt oraz ogólną jakość zaprawiania poprawiły się, a co najważniejsze, wzrosła świadomość dotycząca jakości, bezpieczeństwa, zdrowia i środowiska.

 

 

Zaprawianie nasion

Zaprawianie nasion

 

 

W BRAZYLII PROFESJONALNE ZAPRAWIANIE NASION ZYSKUJE CORAZ BARDZIEJ NA ZNACZENIU. SZEŚĆ LAT TEMU TYLKO OKOŁO 5% NASION SOI PODDAWANO PROFESJONALNEMU ZAPRAWIANIU. DZIŚ TA LICZBA WZROSŁA DO OKOŁO 30%.

 

Niemcy

 

KONTROLA SPRZĘTU KLUCZEM DO SUKCESU

 

W Niemczech, Bayer SeedGrowth od wielu lat współpracuje z firmami zajmującymi się zaprawianiem. Dlaczego klienci utrzymują z firmą Bayer bardzo dobre relacje? Doceniają coroczne kontrole urządzeń oraz wiedzę i wieloletnie doświadczenie pracowników. Zdaniem ekspertów w dziedzinie zaprawiania kluczowym czynnikiem warunkującym sukces procesu jest dobrze skalibrowany i sprawny sprzęt. Wizytacje mają na celu zagwarantowanie odpowiedniej jakości i szybkości pracy sprzętu zaprawiającego oraz dostarczenie do klienta usługi na wysokim poziomie. Kluczowe są liczne szkolenia, w trakcie których wyjaśnia się producentom rolnym, jak powinni stosować środki ochrony roślin. Pracownicy działu SeedGrowth wraz ze swoimi klientami darzą się wzajemnym szacunkiem, który wpływa na bardzo wysoką ocenę usług świadczonych przez firmę i przyczynia się do polecania usług przez klientów nowym nabywcom.

 

 

WIELU NIEMIECKICH KLIENTÓW CENI SOBIE WYSOKĄ JAKOŚĆ USŁUG OFEROWANYCH PRZEZ FIRMĘ BAYER ZE WZGLĘDU NA KOMPLEKSOWĄ I NIEZWŁOCZNĄ OBSŁUGĘ ORAZ SZYBKO DZIAŁAJĄCY W SZCZYTOWYCH MOMENTACH SEZONU SERWIS.

 

 

Zaprawione nasiona

Zaprawione nasiona

 

RPA

 

PO PIERWSZE SZKOLENIA…

 

Budowa centrum SeedGrowth w Republice Południowej Afryki miała na celu wsparcie lokalnego rolnictwa. Podstawową rośliną uprawianą w tym rejonie jest kukurydza. W południowej Afryce zajmuje obszar 8 milionów hektarów, z czego 2,5 miliona znajduje się na terenie RPA. Jak wszędzie na świecie Bayer oferuje tu zaprawy do nasion i Peridiamy, również sprzęt oraz usługi serwisowe.

 

 

OD CZASU OTWARCIA CENTRUM BAYER SEEDGROWTH W RPA W ROKU 2016 Z ZAKRESU OCHRONY ROŚLIN PRZESZKOLONO JUŻ OK. 80 TYSIĘCY OSÓB. LICZBA TA STALE ROŚNIE.

 

 

Do niedawna jednym z głównych problemów, przed którymi stali lokalni producenci nasion, było nadmierne ścieranie się zaprawy i pylenie na skutek niedoskonałych technik zaprawiania. Zaangażowanie pracowników Bayer pozwoliło ten problem zminimalizować. Pomogła instalacja systemu BaySTEP®, który dzięki analizie akustycznej określa idealny moment zakończenia zaprawiania nasion w maszynach porcjowych. Według pracowników lokalnego zespołu SeedGrowth, tylko dzięki odpowiednio dobranym szkoleniom, podczas których przekazuje się wiedzę z zakresu ochrony roślin, istnieje możliwość przekazania praktyce rolniczej szeregu informacji, niezbędnych do utrzymania pól w należytej kondycji.

Dorota Muszyńska

Dorota Muszyńska

Grower Manager upraw Buraki cukrowe i Zaprawy nasienne

Autor