Crop Science Polska

Informacje

Kategoria

Hektar

Data

Tagi

herbicydy, chwasty w zbożu, miotła zbożowa, uprawa zbóż, zwalczanie chwastów w oziminach

Huzar Activ Plus – herbicyd, który cię nie zawiedzie

Każdy rolnik chce wyeliminować konkurencję chwastów szybko i prosto oraz mieć pewność zastosowanego rozwiązania. Jeżeli do tego dałoby się dołączyć wygodne stosowanie i łatwe dawkowanie, preparat byłby prawie doskonały. Czy taki istnieje? Z całą pewnością tak. Z herbicydem Huzar® Activ Plus można odpocząć od chwastów!
Huzar Activ Plus skutecznie zwalcza chwasty jedno- i dwuliścienne bez konieczności sporządzania mieszanek zbiornikowych. Dawkowanie jest łatwe do przeliczenia: jeden produkt – jedna dawka 1 l/ha. Preparat można zastosować w momencie dogodnym dla rolnika, a nie w określonych warunkach pogodowych lub organizacyjnych, mając pewność, że dokładnie pokryje on powierzchnię chwastów.

Skład

jodosulfuronu 10 g/l, tienkarbazonu 7,5 g/l, oraz 2,4 D 300 g/l.

Wygodne stosowanie zapewnia płynna formulacja OD.

Unikalny skład gwarantuje szybki efekt wizualny i zwalczanie uciążliwych chwastów jednoliściennych, takich jak miotła zbożowa i życice, oraz dwuliściennych, w tym przytulii czepnej oraz chabra bławatka. Warto podkreślić wysoką skuteczność zwalczania fiołka polnego wiosną.

 

Elastyczne stosowanie

Huzar Activ Plus zwalcza chwasty w różnych stadiach rozwojowych, poczynając od siewek, a kończąc nawet na tych w zaawansowanych stadiach rozwojowych. Można go stosować nawet do końca fazy pierwszego kolanka.

Szybkie działanie


Na efekty działania herbicydu nie trzeba długo czekać, widoczne są już kilka dni po zabiegu. Najszybciej na chwastach dwuliściennych, natomiast chwasty jednoliścienne zamierają w ciągu 3 do 5 tygodni.

Zwalcza chwasty jedno- i dwuliścienne

Nowy Huzar Activ Plus skutecznie zwalcza wrażliwą miotłę zbożową oraz jest niezawodny w zwalczaniu życic. Dodatek tienkarbazonu wzmaga również działanie przeciwko chwastom dwuliściennym, włącznie z tak uciążliwymi jak przytulia czepna, chaber bławatek czy fiołek polny.

Proste stosowanie

Huzar Activ Plus jest środkiem kompletnym. Nie wymaga stosowania mieszanek zbiornikowych z innymi herbicydami w celu uzupełnienia go o dodatkowe preparaty, aby zwiększyć jego skuteczność czy poszerzyć spektrum zwalczanych chwastów. Stosowanie go jest więc niezwykle proste i łatwe. Wystarczy odmierzyć odpowiednią ilość herbicydu w ilości 1 l/ha.

Brak ograniczeń w uprawie roślin następczych

Środek szybko rozkłada się w glebie i nie stwarza zagrożenia dla roślin uprawianych następczo.

Stosowanie

1 litr na hektar

Skuteczność działania herbicydu Huzar Activ Plus

 

Badania Bayer 2013-2015; średnia z 68 doświadczeń

Skuteczne zwalczanie miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych

Dawka Huzar Active Plus

Polecane produkty