Crop Science Polska

Informacje

Kategoria

Hektar

Data

Tagi

chwasty, herbicydy, pszenica, zboża, choroby zbóż, chwasty w zbożu, jęczmień, odporność chwastów, uprawa zbóż, zachwaszczenie

Twoja gwiazda sukcesu

Od kilku lat rolnicy obserwują wzmożoną obecność wyczyńca polnego oraz stokłos. Chwasty te rozprzestrzeniają się na coraz większe areały i pojawiają się w nowych miejscach. Jak pozbyć się szkodliwych intruzów? Z pomocą przychodzi nowy herbicyd Bayer – Atlantis® Star.

Eksplozję wyczyńca i stokłos niełatwo ograniczyć, ponieważ wspomniane gatunki są wysoce ekspansywne i należą do roślin trudno zwalczalnych. Ich liczne występowanie prowadzi do zubożenia plonów oraz zmniejszenia opłacalności uprawy. Rośnie też liczba pól, na których zbożom zagraża jednocześnie wiele gatunków chwastów trawiastych, co w konsekwencji znacznie utrudnia ich zwalczanie.

Powiedz NIE chwastom trawiastym i dwuliściennym

Zachwaszczenie możemy ograniczyć poprzez odpowiednie zabiegi agrotechniczne oraz wybór skutecznego herbicydu, jakim jest Atlantis Star. Nowa generacja preparatu Atlantis wygodnie i pewnie zwalcza najwięcej gatunków chwastów jednoliściennych. Herbicyd został wzbogacony o nową substancję tienkarbazon. W efekcie zwiększa się skuteczność działania na chwasty trawiaste oraz poszerza spektrum zwalczanych chwastów dwuliściennych.

Atlantis Star opakowanie 1,5 kg

Najlepsza idea: indywidualna dawka


Wielką wartością preparatu Atlantis Star jest najwyższy poziom zwalczania wyczyńca polnego i stokłos. W efekcie pojedynczy zabieg tak opracowanym produktem skutecznie eliminuje najwięcej chwastów jednoliściennych. Stosując najwyższe z zalecanych dawek, poszerzamy jego działanie na gatunki dwuliścienne, co czyni go herbicydem praktycznie kompletnym. Co ważne, w przypadku łączenia środka Atlantis Star z innymi herbicydami można obniżyć dawkę partnera przeznaczonego do zwalczenia chwastów dwuliściennych. Elastyczne dawkowanie i doskonała mieszalność z innymi herbicydami sprawia, że Atlantis Star jest najlepszym wyborem do stosowania indywidualnych rozwiązań.

Jednoczesne zwalczanie miotły zbożowej i chwastów dwulisciennych:

Atlantis Star 0,15 kg/ha + Sekator 125 OD 0,15 l/ha + Biopower 1,0 l/ha

Średnia skuteczność środka Atlantis Star w latach 2006-2008
pszenica, pszenżyto i żyto ozime

 

Wykres skuteczności herbicydu Atlantis Star

Czyste pole w 6 tygodni


Działa układowo poprzez liście i częściowo przez korzenie chwastów. Efekty działania obserwuje się w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu. Całkowite zamieranie chwastów następuje w okresie od 4 do 6 tygodni po zabiegu i zależy od zwalczanego gatunku, terminu aplikacji oraz panujących warunków atmosferycznych. Produkt najskuteczniej niszczy chwasty roczne, intensywnie rosnące, od fazy wschodów do 3 liści.

Miks idealny: wyższe plony + oszczędność czasu i pieniędzy


W przypadku uciążliwych chwastów, takich jak wyczyniec polny i stokłosy, które przy silnym zachwaszczeniu mogą całkowicie zagłuszyć roślinę uprawną, korzyści zastosowania Atlantis Star są nieocenione. Dzięki niemu następuje znaczna poprawa opłacalności produkcji i uzyskiwane są wyższe plony. Dodatkowo redukcji ulega liczba nasion chwastów w glebie, co ogranicza problem w przyszłości. Atlantis Star działa kompleksowo, eliminuje kilka gatunków chwastów trawiastych, np. wyczyńca, stokłosę i miotłę zbożową. To także oszczędność czasu i pieniędzy – często pojedynczy zabieg rozwiązuje problem w zupełności. Atlantis Star gwarantuje najlepsze dopasowanie zabiegu do specyfiki zachwaszczenia plantacji. Wysoka skuteczność i bezpieczeństwo dla rośliny uprawnej pozwalają na wydłużenie okresu zwalczania, aż do fazy drugiego kolanka zbóż.

Polecane produkty