Crop Science Polska

Informacje

Data

Tagi

bezpieczeństwo, siew kukurydzy, odmiany kukurydzy

Oryginalne nasiona DEKALB

Jak sprawdzić oryginalność nasion DEKALB?

Na celowniku fałszerzy są nie tylko środki ochrony roślin, ale także nasiona. Jakie jest ryzyko związane z kupnem nieoryginalnych nasion? Jedną z nich jest strata plonu i pieniędzy – przecież chcemy kupić nie tylko nasiona, ale także ważne cechy roślin, które z tych nasion wyrosną.

Safety Seal

Aplikacja Bayer CropScience Seal Scan. 


Sprawdź, czy kupujesz oryginalne nasiona

Tylko oryginalne nasiona gwarantują, że rośliny uprawne będą miały deklarowane przez producenta cechy: wysokie plonowanie, odporność na upał i suszę, czy tolerancję na choroby.

Nasiona kupujemy najczęściej zaprawione – to też jest pole do działania fałszerzy. Warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie prawnym związanych z kupnem zaprawionych nasion. Zaprawa musi być zarejestrowana i dopuszczona do sprzedaży w Polsce. W wypadku sprowadzenia nasion np. zaprawionych produktem niedopuszczonym w Polsce, rolnik wystawia się na ryzyko utraty dopłat. 

 

Jak zadbać o oryginalność kupowanych nasion?

Kupuj od zaufanych dystrybutorów i sprzedawców, zawsze biorąc paragon lub fakturę. 
Nie ufaj „okazjom”, które mają bardzo niską cenę, w stosunku do średniej rynkowej. 
Dla nasion Dekalb sprawdź oznaczenie oryginalności. 

 

Pobierz aplikację Bayer CropScience Seal Scan 

 Wszystkie worki z nasionami Dekab posiadają zabezpieczenie Bayer Safety Seal:

1. Na spodzie opakowania znajdziesz pieczęć bezpieczeństwa, której pierwszym elementem jest hologram z krzyżem Bayer. Zwróć uwagę: oryginalne opakowanie ma hologram dobrej jakości, zmieniający barwy w zależności od kąta patrzenia. Podejrzenia powinien wzbudzić druk na zwykłym „srebrnym tle”, o niezmiennym kolorze.
2. Drugim elementem jest unikalny kod QR, który zapewnia niezawodne uwierzytelnienie. Za pomocą aplikacji zeskanuj kod QR i sprawdź oryginalność produktu. 
3. Pobierz aplikację Bayer CropScience Seal Scan z AppStore (iPhone) lub Google Play (Android). Aplikacja jest bezpłatna, nie wymaga rejestracji. Zeskanuj kod QR i uzyskaj natychmiastowy wynik dotyczącyoryginalności produktu.