Crop Science Polska

Informacje

Data

Tagi

kukurydza, kukurydza w Polsce, siew kukurydzy, odmiany kukurydzy, Kukurydza na ziarno, Kukurydza na kiszonkę

Katalog nasion kukurydzy Dekalb 2024

Wybór odpowiedniej odmiany kukurydzy jest kluczową decyzją wpływającą na opłacalność całej produkcji i w dużym stopniu determinuje uzyskany efekt ekonomiczny. W najnowszym katalogu kukurydzy Dekalb znajdziesz wysokiej jakości nasiona kukurydzy na ziarno oraz na kiszonkę.

Katalog kukurydzy Dekalb 2024

Najnowszy katalog odmian kukurydzy DEKALB.


Wydajność – klucz do rekordowych plonów

Oferujemy obszerne portfolio najnowocześniejszych odmian kukurydzy o wysokim potencjale plonowania dostosowanych do różnych warunków uprawowych, w tym odmiany o podwyższonej tolerancji na stresowe warunki (chłody wiosenne, wysokie temperatury i okresowe niedobory wody w glebie) z Programu FIELD SHIELD. Oferujemy również nowe odmiany kukurydzy na kiszonkę z Programu SILO EXTRA (wysoki plon ogólny suchej masy i bardzo dobre parametry jakościowe kiszonki: wysoka zawartość skrobi i bardzo dobra strawność włókna).

 

W tym roku rozszerzamy nasze portfolio o kolejne odmiany:

DKC3327
- to nowa odmiana kukurydzy przeznaczona na kiszonkę i biogaz o wysokiej stabilności plonowania na różnych typach stanowisk. Wyróżnia się znakomitymi parametrami jakościowymi kiszonki: wysoką zawartością skrobi oraz bardzo dobrą strawnością włókna. Odmiana wytwarza wysokie rośliny o dobrej tolerancji na wyleganie, bardzo dobrej zdrowotności oraz silnym efekcie Stay-Green.

 

 DKC3937 - odmiana kukurydzy, która charakteryzuje się wysoką tolerancją na stresowe warunki uprawowe. Odmiana uzyskuje bardzo wysoki i stabilny plon ziarna. Wilgotność ziarna w czasie zbioru jest relatywnie niska – szczególnie w przypadku opóźnionych i przedłużających się zbiorów. Ziarno tej odmiany charakteryzuje się wysoką masą tysiąca ziaren. Odmiana DKC3937 ma bardzo dobrą tolerancję na wyleganie łodygowe i korzeniowe, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo uprawy.

 

Kompleksowa ochrona kukurydzy

Oferujemy pełny program ochrony kukurydzy już od samego początku jej uprawy. Nasiona kukurydzy DEKALB zaprawione są zaprawą fungicydową Redigo M. Produkt przeznaczony jest do aktywnej ochrony przed kompleksem grzybów z rodzaju Fusarium spp. i Phytium spp., będących sprawcami chorób zgorzelowych, atakujących siewki kukurydzy we wczesnych stadiach rozwojowych. Dwie substacje aktywne: metalaksyl (związek z grupy fenyloamidów) i protiokonazol (związek z grupy triazoli) działają kontaktowo i systemicznie. Produkt nadaje się do stosowania z zaprawami insektycydowymi w kukurydzy. 

 

W tym roku wprowadzamy również na polski rynek Acceleron Seed Applied Solutions. Rozwiązania Acceleron Seed Applied Solutions zastosowane na kukurydzy DEKALB to wyjątkowa kombinacja zapraw nasiennych łącząca w sobie produkty biologiczne i składniki chemiczne. Te zintegrowane rozwiązania chronią uprawy przed negatywnym wpływem chorób na początku sezonu, poprawiając wigor początkowy i wyrównanie roślin, a tym samym zwiększając ich potencjał plonowania. Środki mikrobiologiczne zwiększają również dostępność i wchłanianie składników pokarmowych przez korzenie, sprzyjając rozwojowi korzeni i pędów roślin. 

 

W naszym portfolio znajduje się również nowy herbicyd Capreno. Jest to środek o działaniu układowym do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych (komosa, rdesty) i niektórych jednoliściennych (w tym chwastnicy jednostronnej). Środek należy stosować po wschodach od fazy 3 liści do fazy 5 liści roślin kukurydzy (BBCH 13-15) wraz ze wspomagaczem olejowym Mero 842 EC. Capreno jest skutecznym preparatem w strategii antyodpornosciowej. 

 

Maister Power to herbicyd nalistny o działaniu układowym do zwalczania chwastów jednoliściennych, w tym perzu właściwego, i chwastów dwuliściennych, w tym rdestówki powojowatej. Polecany do zwalczania powschodowego w dawce jednorazowej od fazy 4 do fazy 6 liści kukurydzy. W przypadku dawek dzielonych, pierwszy zabieg w fazie od 2 do 3 liści, drugi zabieg maksymalnie do końca fazy 8. liścia właściwego.

 

Planowanie prac w sposób bardziej efektywny 

Wybór odmiany i programu ochrony to nie wszystko. Rolnictwo precyzyjne otwiera nowe możliwości planowania produkcji oraz zabiegów wspierających optymalizację plonu. FieldView, opracowana przez naszą firmę i wprowadzona na rynek polski w 2020 r., cyfrowa platforma rolnicza wspiera rolników w ich codziennej pracy, zapewniając stały monitoring pól i podejmowanie zrównoważonych decyzji agronomicznych w celu maksymalizacji wydajności i zmniejszenia ryzyka.

 

DEKALB - gdzie kupić?

Nasiona kukurydzy marki Dekalb można kupić w  naszym sklepie internetowym. W sklepie dostępne są odmiany kukurydzy na ziarno, kukurydzy na kiszonkę, bioetanol, CCM, czy biogaz.

 

Polecane produkty