Crop Science Polska

Informacje

Data

Tagi

kukurydza, kukurydza w Polsce, siew kukurydzy, odmiany kukurydzy, Kukurydza na ziarno, Kukurydza na kiszonkę

Odmiana kukurydzy DKC3719 – wysoki plon na ziarno i na kiszonkę

Odmiana kukurydzy DKC3719 jest idealnym wyborem dla hodowców szukających mieszańca na ziarno i kiszonkę. Ta średniowczesna odmiana o FAO 250 świetnie sprawdza się na słabych, średnich, dobrych i bardzo dobrych stanowiskach glebowych.

Odmiana kukurydzy na ziarno i kiszonkę DKC3719

Odmiana kukurydzy na ziarno i kiszonkę - DKC3719.

 

Rolnicy szukają najlepszych odmian, które wyróżniają się wysoką plennością i umożliwiają im uzyskanie najwyższych dochodów. Wybór właściwej odmiany kukurydzy do uprawy jest skorelowany z planowanym sposobem zagospodarowania plonu końcowego. Na nieco inne cechy zwraca się uwagę przy wyborze mieszańców przeznaczonych do zbioru na ziarno, a na inne przy wykorzystywanych do produkcji kiszonki.

W ofercie marki Dekalb dostępne są odmiany, które świetnie nadają się do uprawy zarówno na ziarno, jak i na kiszonkę. Taki wybór zmniejsza ryzyko uprawowe i maksymalnie uniezależnia produkcję od przebiegu pogody. Wybór odmian uniwersalnych kukurydzy zwiększa bezpieczeństwo produkcji. W zależności od aury rolnik sam decyduje czy zbierze kukurydzę wcześniej z pola i przeznaczy ją na kiszonkę czy też zostawi ją dłużej i wykorzysta na ziarno. Dobrym rozwiązaniem jest uprawa na części areału przeznaczonego pod kukurydzę odmian o uniwersalnym przeznaczeniu, które w zależności od potrzeb można zebrać na kiszonkę, albo na ziarno.

 

DKC3719 - uniwersalna odmiana kukurydzy na ziarno i kiszonkę

Kukurydza DKC3719 to odmiana średniowczesna (FAO 250) o ziarnie typu dent i kolbach typu flex. Jest to odmiana uniwersalna przeznaczona do uprawy na ziarno i kiszonkę. Posiada bardzo wysoki potencjał plonowania na ziarno na średnich i dobrych stanowiskach. Rośliny są wysokie o bardzo dobrej zdrowotności i dobrej tolerancji na wyleganie oraz dobrym efekcie Stay-Green. Charakteryzuje się również wysokim plonem ogólnym suchej masy oraz bardzo dobrymi parametrami jakościowymi kiszonki, czyli wysoką zawartością skrobi i bardzo wysoką strawnością włókna.

 

Uniwersalna odmiana kukurydzy DKC3719

Odmiana kukurydzy DKC3719.

 

Norma wysiewu na ziarno przy optymalnej ilość wody – 8,5 sztuk/m², a przy deficycie – 7,5 sztuk/m². Norma wysiewu na kiszonkę: optymalna ilość wody – 9,0 sztuk/m², niedobór wody – 8,0 sztuk/m². DKC3719 jest bardzo udanym połączeniem wydajności i elastyczności w sposobie zagospodarowania plonu końcowego.

Wybór odmiany wpływa w ponad 20% na uzyskany efekt ekonomiczny. Dlatego tak istotne jest, by decyzję dotyczącą zakupu materiału siewnego poprzedzić analizą jego właściwości, potencjału plonotwórczego i przydatności dla wybranego kierunku użytkowania. Warto rozważyć zakup nasion odmian uniwersalnych, by odłożyć w czasie decyzję o przeznaczeniu zagospodarowania plonu. Odmiana DKC3719  zapewnia wysoki plon, zarówno przy uprawie kukurydzy na ziarno, jak i na kiszonkę.

 

Wyniki plonowania w warunkach rolniczych DKC3719

DOŚWIADCZENIA ŁANOWE DEKALB, POLSKA 2022

13 lokalizacji z 20 testowanymi odmianami 

Wyniki plonowania kukurydzy na ziarno i kiszonkę DKC3719

Odbierz 5% zniżki na kukurydzę Dekalb w naszym sklepie internetowym

Polecane produkty