Crop Science Polska

Informacje

Data

Tagi

kukurydza, kukurydza w Polsce, siew kukurydzy, odmiany kukurydzy, Kukurydza na ziarno

Odmiana kukurydzy DKC3888 – wysokie plonowanie na ziarno bez względu na warunki

Kukurydza DKC3888 charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością, bardzo dobrym wigorem początkowym, wysoką tolerancją na wyleganie łodygowe i korzeniowe oraz doskonałą zdrowotnością roślin. DKC3888 należy do Programu Field Shield, który skupia odmiany tolerancyjne na kombinacje stresów - susza/zimno z najwyższą stabilną wydajnością plonów.

Odmiana kukurydzy na ziarno DKC3888
Kukurydza DKC3888 z programu Field Shield.

 

Głównym priorytetem hodowców marki Dekalb jest dostosowanie nowych odmian do aktualnych potrzeb rynku oraz zmieniających się warunków pogodowych, które w ostatnich latach w coraz większym stopniu decydują o uzyskiwanych plonach. Wyhodowanie odmian tolerancyjnych na wiosenne chłody i deficyty wody to nasze wyzwanie. Z uwagi na główne źródło niepowodzeń uprawowych – niekorzystny przebieg warunków atmosferycznych, warto rozważyć zakup odmian charakteryzujących się wysoką tolerancją na suszę i wiosenne spadki temperatur. W portfolio marki Dekalb oznaczone są one jako odmiany kukurydzy z programu Field Shield


 

Field Shield - najwyższy plon kukurydzy i podwyższona tolerancja na warunki stresowe

 

Wyselekcjonowane odmiany mieszańcowe o wysokiej wydajności i wysokiej genetycznej tolerancji na stres suszy są dostępne od kilku lat w ofercie marki Dekalb. Do niedawna były oznaczane jako odmiany HD. System Field Shield jest naturalnym rozwinięciem systemu HD. Jego istotą jest bardziej kompleksowe niż dotychczas podejście do utrzymania wysokiego i stabilnego plonowania kukurydzy w niesprzyjających warunkach środowiskowych. Łączy ono najwyższą wydajność i wysoką odporność genetyczną odmian z rozwiązaniami Acceleron, czyli połączeniem potencjału genetycznego, biologicznego i chemicznego.

To kompleksowe rozwiązanie przyspiesza wczesny etap rozwoju uprawy w zrównoważony sposób, oddziałując korzystnie na równomierność wschodów roślin, ich wigor początkowy oraz końcowy potencjał plonowania. Chodzi zatem o utrzymanie optymalnej kondycji roślin przez cały okres wegetacji poprzez niwelowanie wpływu czynników biotycznych i abiotycznych na rośliny. Field Shield zapewnia producentom kukurydzy skuteczne rozwiązania pozwalające na zarządzanie ryzykiem i zabezpieczenie inwestycji.


DKC3888 – odmiana kukurydzy z programu Field Shield

Kukurydza DKC3888 uzyskuje bardzo wysokie plony ziarna, porównywalne do tych osiąganych przez najpóźniejsze odmiany uprawiane w Polsce, przy stosunkowo niskiej wilgotności ziarna w czasie zbioru. Dzięki temu nakłady ponoszone na suszenie jej ziarna w przeliczeniu na jednostkę plonu są niższe. Oprócz bardzo wysokiej wydajności, odmiana ta wyróżnia się również dobrym wigorem początkowym, tolerancją na wyleganie oraz wysoką zdrowotnością roślin. DKC3888 to znakomity mieszaniec o wyjątkowym potencjale i stabilności plonowania bez względu na warunki. Norma wysiewu na ziarno przy optymalnej ilość wody – 8,5 sztuk/m², a przy deficycie – 7,5 sztuk/m².


Warto zdecydować się na rozwiązanie Field Shield marki Dekalb i wybrać do uprawy kukurydzy na ziarno odmiany charakteryzujące się wysoką tolerancją na takie czynniki stresowe jak susza i wiosenne spadki temperatur. Przykładem takiego mieszańca jest DKC3888. 

 

Wyniki plonowania w warunkach rolniczych DKC3888

DOŚWIADCZENIA ŁANOWE DEKALB, POLSKA 2022

13 lokalizacji z 20 testowanymi odmianami 

Plonowanie odmiany kukurydzy na ziarno DKC3888

Odbierz 5% zniżki na kukurydzę Dekalb w naszym sklepie internetowym

Odmiany kukurydzy z programu FIELD SHIELD: