Opakowanie produktu

Rzepak

DK EXSPRINT

DK Exsprint to nowa wysokowydajna odmiana rzepaku ozimego posiadająca odporność na wirusa żółtaczki rzepy (TuYV). Wyróżnia się wysoką stabilnością plonowania na różnych typach stanowisk glebowych oraz wysoką zawartością tłuszczu w nasionach. Rośliny posiadają dobry wigor jesienny oraz niską tendencje do elongacji szyjki korzeniowej, dzięki czemu bardzo dobrze zimują. Odmiana kwitnie i dojrzewa w terminie średniowczesnym, wytwarza średniowysokie rośliny o dobrej tolerancji na wyleganie i bardzo dobrej zdrowotności (gen RLM-7). DK Exsprint, podobnie jak inne odmiany marki Dekalb, posiada cechę podwyższonej odporności na pękanie łuszczyn i osypywanie się nasion, co skutecznie zabezpiecza plony nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Korzyści

  • Bardzo wysoki potencjał plonowania przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokich parametrów jakościowych nasion.

  • Zbilansowany rozwój: Odmiana odporna na wirusa żółtaczki rzepy (TuYV), co zapewnia ochronę przed utratą plonu na skutek wystąpienia choroby.

  • Stabilność plonowania: Odmiana ta sprzyja utrzymaniu wysokiego potencjału plonowania nawet w warunkach wystąpienia wirusa żółtaczki rzepy (TuYV).

  • Doskonały rozwój jesienny: Rośliny o dobrym rozwoju jesiennym, bez tendencji do elongacji szyjki korzeniowej przed zimą, co zapewnia dobrą zimotrwałość.

  • Wysoka zimotrwałość: Odmiana o dobrym zimowaniu, dzięki rozłożystej, płaskiej rozecie, charakteryzująca się umiarkowanym tempem wzrostu jesiennego.

  • Tolerancja na niekorzystne warunki: Wysoka tolerancja roślin rzepaku ozimego na niekorzystne warunki klimatyczne i glebowe w okresie zimy.

  • Rośliny średniej wysokości: Ułatwiające zbiór i zapewniające stabilność w trudnych warunkach.

Charakterystyka

REJESTRACJASłowacja 2026
TYP MIESZAŃCATuYV
WIGOR JESIENNYDobry do bardzo dobrego
TENDENCJA DO WYDŁUŻANIA SZYJKI KORZENIOWEJŚrednia
WCZESNOŚĆ RUSZENIA WEGETACJI PO ZIMIEŚredniowczesna
TERMIN KWITNIENIAŚredniowczesny
TERMIN DOJRZEWANIAŚredniowczesny
WYSOKOŚĆ ROŚLINYŚredniowysokie
ODPORNOŚĆ NA WYLEGANIE
TOLERANCJA NA SUCHĄ ZGNILIZNĘ KAPUSTNYCHBardzo dobra (RLM-7)
ODPORNOŚĆ NA OSYPYWANIEDoskonała

Rekomendacje

NORMA WYSIEWU40 nasion/m²
DOCELOWA OBSADA35 roślin/m²
STANOWISKA GLEBOWE
NAWOŻENIE
ZAWARTOŚĆ TŁUSZCZUBardzo wysoka