Crop Science Polska

Broni jakości i trwałości Twoich plonów

Technologia zaprawiania nasion

Wysokiej jakości nasiona i nowoczesne produkty do zaprawiania są istotne, ale stanowią jedynie pierwszy krok na drodze do uzyskania dobrych plonów. Równie ważny jest proces zaprawiania. Kluczowe parametry decydujące o powodzeniu: staranne oczyszczenie materiału siewnego, jednolity rozkład zaprawy między ziarnami, wysycenie nasion substancją aktywną, niski poziom pylenia (dobre przyleganie produktu) oraz sypkość zaprawionych nasion (wpływa na szybkość przesypywania na linii produkcyjnej i pakowania do worków oraz siewników).

4 kroki zintegrowanej strategii zaprawowej Bayer

Wysokiej jakości nasiona i nowoczesne produkty do zaprawiania są istotne, ale stanowią jedynie pierwszy krok na drodze do uzyskania dobrych plonów. Równie ważny jest proces zaprawiania. Kluczowe parametry decydujące o powodzeniu: staranne oczyszczenie materiału siewnego, jednolity rozkład zaprawy między ziarnami, wysycenie nasion substancją aktywną, niski poziom pylenia (dobre przyleganie produktu) oraz sypkość zaprawionych nasion (wpływa na szybkość przesypywania na linii produkcyjnej i pakowania do worków oraz siewników).

1. PRODUKTY
Oferujemy szeroką paletę nowoczesnych i skutecznych zapraw owado- i grzybobójczych tworzących silne fundamenty do wzrostu zdrowych roślin.
2. OTOCZKI
Peridiamy® firmy Bayer dodawane podczas procesu zaprawiania poprawiają przyczepność zaprawy do powierzchni nasion. Gwarantuje to ich lepszą ochronę, a także pozwala na zmniejszenie pylenia od momentu zaprawiania aż po siew.
3. SPRZĘT
Firma Bayer jako specjalista projektowania i produkcji zaprawiarek oraz działalności inżynieryjnej zapewnia pełną obsługę w zakresie sprzętu. Doradzamy także przy wyborze zaprawiarek oraz maszyn i urządzeń do linii produkcyjnych.
ikonka doradztwo
4. DORADZTWO
Prowadzimy treningi techniczne przedstawiając i wyjaśniając różne aspekty procesu zaprawiania nasion. Pomagają znaleźć rozwiązania pojawiających się trudności. Kontrolujemy jakości nasion w trakcie sezonu w ramach analiz laboratoryjnych.

Zaprawianie nasion

Nowoczesna ochrona roślin

  • Zaprawianie zapewnia najskuteczniejszą ochronę już od momentu wysiewu.
  • Istnieją choroby, które możemy zwalczać tylko przez zaprawianie.
  • Zaprawianie jest bardzo ekonomiczną formą ochrony roślin.
  • Zaprawianie jest proekologiczną metodą ochrony roślin.

     

Bezpieczna praca z materiałami

Bayer nie sprzedaje jedynie produktów, lecz pewną ideę. Zarówno dla Państwa bezpieczeństwa, jak i z myślą o ochronie środowiska przywiązujemy szczególną wagę do właściwego obchodzenia się z zaprawami nasiennymi. Począwszy od doboru odpowiedniego produktu, przez jego poprawne stosowanie, aż do wysiewu. Równie istotne jest prawidłowe oczyszczenie miejsca zaprawiania nasion.

1. KUPUJ ODPOWIEDNIE PRODUKTY

Kupuj wyłącznie wysokiej jakości produkty, ponieważ tylko one zapewniają spełnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa Ciebie i Twojej uprawy 

2. ZADBAJ O BEZPIECZNY TRANSPORT

Wyposaż pojazdy transportowe zgodnie z odpowiednimi przepisami bezpieczeństwa. 

3. PRZECHOWUJ ZGODNIE Z ETYKIETĄ

Upewnij się, że przechowujesz produkty zgodnie z wymogami określonymi na ich etykietach – pomoże to zachować bezpieczeństwo i najwyższą skuteczność produktów.

4. UŻYWAJ NASION NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Używaj tylko nasion najwyższej jakości, aby osiągnąć optymalną jakość zaprawiania. Przed zabiegiem delikatnie je oczyść, aby zmniejszyć poziom zanieczyszczeń organicznych. Kontroluj też wielkość nasion (zwłaszcza kukurydzy).

5. ZACHOWUJ CZYSTOŚĆ

Zwróć szczególną uwagę na regularne i gruntowne czyszczenie oraz konserwację sprzętu do zaprawiania nasion.

6. PRZESTRZEGAJ PROCEDUR

Dokładnie podążaj za instrukcją użytkowania, która jest wypróbowana i zatwierdzona dla danego produktu. Kontroluj też fazy zaprawiania nasion i parametry fizyczne procesu (temperaturę, prędkość mieszania, czas itp.).

7. ZAPEWNIJ OCHRONĘ

Noś odzież ochronną w czasie zaprawiania nasion i poleć wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w ten proces osobom, by również to robiły.

8. PAMIĘTAJ O SZKOLENIACH

Regularnie bierz udział w szkoleniach, by mieć pewność, że cały proces zaprawiania jest wykonywany w możliwie najbezpieczniejszy sposób.

9. GOSPODARUJ ODPADAMI

Zoptymalizuj gospodarkę odpadami.

10. DOBRZE ZORGANIZUJ DYSTRYBUCJĘ

Upewnij się, że zaprawione nasiona są przechowywane i transportowane w sposób bezpieczny.

Zaprawy nasienne

Preparaty poprawiają przyczepność zaprawy, równomierność zaprawienia oraz trwałość zaprawy na nasionach.
;