Crop Science Polska

Informacja

Kategoria

Szkodnik

Tag

oprysk na mrówki, gniazda mrówek, jak pozbyć się mrówek, preparaty na mrówki, likwidacja gniazda mrówek, środki na mrówki, zwalczanie mrówek

Mrówka faraona

Nazwa łacińska: Monomorium pharaonis

Robotnice są dokuczliwe dla człowieka, gdy wędrują w poszukiwaniu pożywienia i wody po oznaczonych zapachowo ścieżkach. Chociaż mrówki faraona są wszystkożerne, preferują raczej produkty białkowe. Żerują na mięsie, serze, tłuszczach, cukrze, miodzie, dżemie, czekoladzie itp.

W szpitalach nie gardzą również krwią, dożylnymi płynami odżywczymi, płynami z ran i wymiocinami. Ich pożywieniem bywają także martwe owady, myszy i ich odchody. Mogą opanowywać ubrania i bieliznę pościelową. Opanowane materiały bywają niszczone w wyniku gryzienia. Mrówki mogą również kąsać dzieci, w tym ich powieki.

Mogą uszkadzać opakowania, penetrować plastikowe torebki chroniące sterylne opatrunki i instrumenty. Mrówki faraona stanowią zagrożenie zdrowotne. Mogą przenosić organizmy patogenne mechanicznie, żywiąc się w niehigienicznych miejscach, takich jak odpływy, pojemniki na odpadki, używane opatrunki. Szczególnie niebezpieczna jest ich zdolność zasiedlania sterylnych materiałów w szpitalach.

Produkty zwalczające