Crop Science Polska

Informacja

Kategoria

Szkodnik

Tagi

karaczany, zwalczanie karaczanów, zwalczanie przybyszki amerykańskiej, trutki na karaczany, środki na karaczany, jak się pozbyć karaczanów

Przybyszka amerykańska

Nazwa łacińska: Periplaneta americana
Dorosłe osiągają długość 28–44 mm; ubarwienie czerwonobrązowe z żółtymi brzegami wokół przedplecza; brak żółtych pasków brzegowych na skrzydłach przednich; długość ostatniego segmentu cerci (przysadek odwłokowych) dwa razy większa niż jego szerokość.

Karaczany są powszechnie spotykane w miejscach przetwórstwa i obróbki żywności, jak również w budynkach publicznych i mieszkalnych, np. wielomieszkaniowych blokach. Prowadzą stadny i nocny tryb życia, za dnia chowając się w spękaniach i szczelinach w pobliżu zlewozmywaków, odpływów, kuchenek, na tylnych ściankach szafek i w przedziałach silnikowych lodówek. Szczególnie lubią budynki z kanałami instalacyjnymi i skomplikowanymi systemami rur. Infestacje mogą być zawleczone, gdy kokony lub dorosłe osobniki trafią do budynku z przywożonym praniem, dostawami, w skrzynkach i opakowaniach, lub gdy przenikną do niego takimi drogami, jak odpływy lub zsypy.

Produkty zwalczające